Z GODNOŚCIĄ

Ceremonia pogrzebowa dla wielu osób w naszym kraju jest jedną z najważniejszych w życiu. Można powiedzieć, że jest to przedstawienie teatralne, a nawet premiera, ponieważ odbywa się tylko raz.
Oprawa ceremonii jest ważna dla uczestników, dlatego użycie eleganckiej windy pogrzebowej ubogaca i dodaje powagi, godności.

ZASTOSOWANIE I UŻYCIE WINDY POGRZEBOWEJ

Zalecamy przewożenie windy w pokrowcu o wzmocnionej podstawie w całości. Minimalny wymiar w stanie zsuniętym to 177 cm x 95 cm.
Do rozsunięcia windy do właściwego rozmiaru na grobie wystarczy 2 minuty. Jeżeli ustawiamy windę na podstawkach to zajmie nam to jeszcze 3 minuty.
Sprawdzamy, czy hamulec ręczny jest zaciągnięty. Na tak rozłożoną windę ustawiamy trumnę. Na dany znak zwalniamy dźwignię hamulca, po czym winda zaczyna opuszczać trumnę z jednostajną prędkością. Dzięki mechanizmowi odśrodkowemu winda opuszcza trumnę. Jedynym napędem windy jest grawitacja, czyli pod ciężarem trumny obraca się regulator odśrodkowy przenosząc energię na obrót wałków, na których zamontowane są pasy. Pasy dostosowane są do głębokości grobu. My stosujemy pasy głębinowe, które obsłużą równie dobrze groby płytsze.
Po opuszczeniu trumny nakładamy na windę kratę na kwiaty i układamy kwiaty. Po zakończeniu ceremonii, to jest wtedy, gdy załoga pozostanie sama przy grobie zaczynam czynności zdjęcia kraty i odhaczenia pasów.
Robimy to po jednej stronie windy: odwijamy ręcznie wałek z pasami do momentu odczepienia od pasów krótkich. Wyciągamy pasy spod trumny i nawijamy ponownie na wałek.
Zwracamy uwagę na używanie pokrowców do windy. Po zsunięciu windy do minimalnych rozmiarów wkładamy ją do pokrowca o wzmocnionym dnie i przenosimy do pojazdu technicznego.

WINDA POGRZEBOWA W KAŻDYM ZAKŁADZIE POGRZEBOWYM

Wiele zakładów pogrzebowych w Polsce inwestuje i zmienia swoje oblicze odchodząc od starych metod opuszczania na linach przy każdym pogrzebie. Idąc z postępem i odpowiadając na wymagania klientów wiele zakładów używa windy pogrzebowe do opuszczania trumny lub urny. Można przypuszczać, ze co piąty zakład pogrzebowy posiada amerykańską windę pogrzebową. Ze wzrastającym kosztem pracy wzrasta również zainteresowanie nowoczesnymi windami pogrzebowymi, koparkami cmentarnymi i nowym osprzętem.
Z naszego doświadczenia wynika, że szczególnie mniejsze zakłady pogrzebowe chcąc dorównać większej konkurencji „uzbrajają swój arsenał” w nowoczesny sprzęt.

Czym charakteryzują się windy pogrzebowe Frigid Fluid?

Rozmiary windy po zsunięciu to jedynie 0,95 m x 1,77 m;
Winda jest przystosowana do opuszczania trumien o maksymalnych wymiarach 2,25m x 1,25m;
Trumna opuszczana jest ze stałą prędkością, bez względu na ciężar (do 360 kg) Typ Imperial;
Wersja podstawowa waży zaledwie 49 kg;
Winda obsługuje zarówno groby standardowe, jak i głębinowe;
Możliwość uszycia kotary pod indywidualne zamówienie klienta;
Na produkt udzielamy rocznej gwarancji oraz zapewniamy serwis (gwarancyjny i pogwarancyjny).
Bardzo ważną cechą wind produkcji Frigid Fluid jest niebywała prostota w ich obsłudze. Dwie osoby rozstawią ją i przygotują do ceremonii pogrzebowej w kilka minut.
Oryginalna. Najlepsza.
Firma Frigid Fluid zrewolucjonizowała branżę pogrzebową, kiedy w 1918 roku wprowadziła do sprzedaży swoją windę pogrzebową. Sukces produktu nie sprawił, że przedsiębiorstwo spoczęło na laurach. Pracownicy Frigid Fluid cały czas udoskonalali oryginalny model, dodając nowe funkcje oraz stosując lepsze materiały i coraz bardziej zaawansowaną technologię. Winda jest nadal produkowana i ręcznie montowana w fabryce w Northlake, w stanie Illinois.
Cechy wszystkich wind pogrzebowych produkcji Frigid Fluid
szczelne, samosmarujące łożyska;
mechanizmy wykonane z wysokiej jakości hartowanej stali i brązu;
wysokiej jakości rury ze stali nierdzewnej (ISO-9001);
solidne aluminiowe, polerowane głowice, bezpieczna obudowa wszystkich ruchomych części;
niestandardowy, ręcznie wykonany regulator zapewniający utrzymanie stałej prędkości;
regulowany układ hamulcowy o zmiennej prędkości opuszczania;
chromowany hamulec zapewniający proste opuszczanie trumny;
cicha, trwała konstrukcja;
1 rok gwarancji na części i działanie urządzenia.